Ranga to istotna rzecz w grach nastawionych na rywalizację – to ona mówi nam, na jakim poziomie umiejętności obecnie się znajdujemy i to ona pokazuje, jak długą drogę przebyliśmy od swojego pierwszego meczu. Przyjrzyjmy się więc, jak działa system rankingowy w Dota Underlords.
Jakie są rangi w tej grze?

- Chłystek
- Kanciarz
- Banita
- Egzekutor
- Przemytnik
- Porucznik
- Szef
- Szef Wszystkich Szefów
Ponadto każda ranga ma 5 poziomów:
- Kolor zielony: Poziom I
- Kolor niebieski: Poziom II
- Kolor czerwony: Poziom III
- Kolor fioletowy: Poziom IV
- Kolor złoty: Poziom V
W jaki sposób mogę zagrać w grę rankingową?
W trakcie trwania wczesnego dostępu, każdy mecz online będzie meczem rankingowym. Gdy Sezon Beta się skończy, gracze będą mogli wybierać, czy wolą grać normalne mecze, czy też rankingowe.
Czy mogę stracić rangę, gdy będę przegrywał?
Nie możesz spaść poniżej rangi, w której obecnie jesteś. Jeśli więc jesteś w randze Egzekutor, nie możesz spaść z powrotem do rangi Banita.
Możesz jednak tracić poszczególne poziomy rangi. Jeśli jesteś Egzekutorem Poziom III, możesz spaść do Egzekutora Poziom II
Dlaczego nie wbiłem rangi po paru wygranych?
Widocznie przed obecną serią wygranych przegrałeś dużą ilość spotkań i Twój ukryty współczynnik poziomu umiejętności spadł bardzo nisko. W pierwszej kolejności musisz więc odzyskać ten współczynnik do poziomu swojej odznaki i dopiero potem go zwiększać – zwiększając przy tym swoją rangę.
Jak zdobywać rangi?
Przez pierwsze 25 meczy gra kalibruje Twoją rangę. W tym czasie możesz bardzo szybko zdobywać kolejne poziomy rangi, gdyż gra próbuje się dowiedzieć, na jakim poziomie umiejętności obecnie jesteś.
Na samym początku gracze ustawieni są w kolejności, w której gra oczekuje od nich, że zakończą grę. Jeśli zagrasz powyżej oczekiwań – zdobywasz punkty, jeśli poniżej – tracisz je.
Czy moja ranga się zresetuje?
Tak, na początku każdego sezonu rangi będą resetowane. Jednak czym wyższą rangę miałeś, tym łatwiej będzie Ci się zdobywało kolejne rangi – współczynnik umiejętności ulega tylko miękkiemu resetowi (soft reset).